Görüntülü sesli chat mobil

sesli chat mobil 1 Yorum 29 Haziran 2017 306 Görüntüleme

Heryerden Bilgisayar,tablet,telefon Araçılığıyla sohbet şansı yakalayabilceğiniz
keyifchat sitemizde istediğiniz noktadan kamerali chat,sesli chat veya yazili chat
yapabilirsiniz.

Yazın gelmesiyle birlikte tatile gitmek isteyenler burada kurduğu arkadaş ortamından
kopmayacak.Tatilin keyfini yaşarken ekstradan güneşlenirken dahi telefonunuz ile mobil
sohbet,mobilchat sitemize bağlanabileceksiniz.Tatil yaptığınız yerleri keyif chat
sitemizde arkadaşlarınıza kamerali olarak gösterip onlar ilede paylaşabileceğiniz gibi
dinlediğiniz müzikleri de sesli olarak dinletebileceğiniz muazzam bir mobil sohbet sitesi.
Ayrıca anlık olarak çektiğiniz fotoğrafları sohbet site mizde bulunan avatar yükleme
özelliği ile çekip yükleyip arkadaşlarınıza hiç uğraşmadan zorluk yaşamadan çok kolay bir
şekilde hemen gösterebileceksiniz.

Akşamları balkonda otururken veya yatağınızda uzanıp dinlenirken siteye girip sohbetin
keyfini yaşayacağınız tek adres olan keyifchat.com keyifchat.net sitemize herkesi bekleriz.
Gelin birlikte muhabbet edelim konular üzerinde fikir alışverişi yapalım çeşitli eğlenceli
aktivitelerde bulunalım.

 

mobilchat,mobil chat,chatmobil
mobilsohbet,mobil sohbet
kameralichat,kamerali chat
kameralisohbet,kamerali sohbet
sesli mobil,mobil sesli
yazili chat,yazili sohbet
sohbetmobil,sohbet mobil
mobil sohbet chat sitesi

 

Mobil Sesli Sohbet Sitelerine Üye Olmak Gerekli Midir?

sesli chat mobil 2 Yorum 21 Haziran 2017 261 Görüntüleme

Mobil Sesli Sohbet, kökeni Arapçadan gelen, anlamı söyleşi olan kelimedir. Söyleşi ise iki bireyin karşılıklı olarak hoş vakit geçirme isteğiyle oluşan eylemdir. Sohbet veya söyleşi kişisel izlenimlerime göre günümüz dünyasında daha çok bir üçüncü şahsı eleştiri veya yaşamsal sorunların, çözülmesine neden olmayacak şekilde, anlatılması şeklinde oluşmaktadır.

 

Sohbet Siteleri Nasıl Oluşmuştur?

 

Sanayileşmeden sonra artık teknoloji harikaları doğmaya başlayan şu dünyamızda, gerek insan nüfusunun artması, gerek devlet politikalarının bireyler üzerindeki baskısı, insanların bu baskılardan bıkması üzerine sohbet etmelerine teşvik etmiştir. En iyi sohbet ortamının oluşması gereken yer olan aile ortamında bile küçük de olsa sorunlar oluşması bizim de o sorunlardan kaçmak istememizi beraberinde getirir. Biz de sonuç olarak ailemizden geldiğini düşündüğümüz sorunlardan kaçarken en iyi sohbet ortamı olan ailemizle sohbet edemez olmaktayız. Git gide kalabalıklaşan sokaklarda yalnızlaşan insan sohbeti tanımadığı, bilmediği insanlarla sanal âlemde aramaya başladı. Bu da anlayacağınız üzere sohbet sitelerinin kökünü oluşturdu.

 

Sohbet Sitelerine Üye Olmak Gerekli Midir?

 

Bireyler sesli chat mobil sitelerinde ne kadar yalnızlığını gidermek istese bile sohbet siteleri yalnızca sohbet için kullanılmamaktadır. Sohbet siteleri bazı amaçsız ve başıboş insanların garip dalgalarına maruz kalabilirken, bazen bireylerin insani aşırılıklarını göstermesi sebebiyle belli bir küçük yaş gurubunun görmemesi gereken eylemlerden tutun da cinselliğe kadar aklınıza gelebilecek türlü olumsuzluğu barındırabiliyorlar. Bunların yanında sizin kişisel bilgilerinizi, resminizi, adınızı, soyadınızı, en küçük kimlik bilgilerinizi, yaşınızı, e-mail hesabınızı, telefon numaranızı, bu siteler aracılığıyla öğrenmeye çalışan, bunları kötü amaçlarla kullanmak isteyen, sizi olumsuzluklara sürükleyebilen, örgütlenmeler de bu sitelerin içinde mevcuttur.

 

Bu sitelerde güzel erişim sağlamak istiyorsanız sizin amacınızın sadece güzel sohbet etmek, derdinizi tanımadığınız insanlara anlatmak, olmalıdır. Bu sayede bazı bireylerin insani aşırılıklarından kaçabilirsiniz. Ancak, sizi dolandırmaya çalışan insanlara karşı bu sitelere mümkün ise üye olmamak, mümkün değilse sitelere yukarıda saydığım kişisel bilgilerinizi vermemek veya sadece savunma amaçlı bu bilgilerinizi yanlış vermek, sizin bu siteleri sohbet amaçlı kullanmanızı sağlayacak yönde etik bir davranıştır.

Sohbet Tutumları Saygı Çerçevesinde Nasıl Gerçekleşir?

sohbet Yorum Yok 16 Haziran 2017 285 Görüntüleme

Bireyin kendisinin dışındaki dünyayla iletişimini sağlayan en önemli araç sohbettir. Bu yüzden sosyal hayatında saygınlığını korumayı ve huzurlu olmayı hedefleyen birey hem kendi açısından hem de karşı taraf açısından iletişim saygılı bir ortamda gerçekleştirilmelidir.

 

Peki sohbet tutumları saygı çerçevesinde nasıl gerçekleşir?

 

-İlk adım bireyin kendisidir.

 

Hangi ortamda gerçekleştiği fark etmeksizin sohbet sırasında her sözünüz ya da her davranışınızla karşınızdakilere kendinizle alakalı bilgi verirsiniz. Vücut dili, dış görünüş, diksiyon, sohbet konusu hakkında bilgi birikimi, dikkat gibi unsurlar karşınızdakilere sizin hakkınızda bilgi verir. Özgüvenli, dik bir duruş; nazik hareketler; temiz ve düzenli eller, saçlar, kıyafetler; düzgün bir konuşma dili yüz yüze sohbetlerde karşınızdakilerin size saygı duymasına ve dolayısıyla sohbet tutumlarının saygı çerçevesinde gerçekleşmesini sağlar.

 

Yüz yüze gerçekleşmeyen sohbetlerde bu özelliklerin önemi yoktur. Sanal ortamlarda gerçekleşen sohbetlerde önemli olan sohbet konusu seçiminiz, bu konudaki bilgi birikiminiz, sohbet sırasında dikkatinizi sohbet üzerinde odaklamış olmanızdır. Ayrıca bu ögeler yüz yüze gerçekleşen sohbetlerdeki saygınlığınızı sağlamak için de çok önemlidir. Üzerinde konuşulacak konunun belirlenmesi ve sohbetin gelişimi içinde bu konunun dallanıp değişmesi sürecinde etkili rol almak; hem fazla çekimser durup konu belirlenmesinden uzak kalmamak hem de fazla baskın olup kaba görünmemek anlamına gelir.

 

Seçilen konu üzerinde fikir ve bilgi sahibi olmak da bireyin saygınlığını arttırmasına yardımcı olan etmenlerdendir. Yanlış bilgiler vermek ya da tutarsız fikirler belirtmek sohbetin saygı çerçevesinde gerçekleşmesini engelleyip, karşı tarafın alaylarına, karşı çıkmalarına, kızgınlıklarına maruz kalmanıza sebep olabilir. Üzerine söyleyecek, yeterli bilgi ve tutarlı fikirlere dayanmayan, sözünüzün olmadığı konularda konuşmamak her zaman en doğru seçimdir.

Dikkatinizi sohbet üzerinde toplamanız ise daha önce sayılan tüm öğeleri güçlendirecektir. Sohbet ettiğiniz kişilere olan saygınızı göstererek aynı saygıyı onların da size göstermesini sağlayacaktır.

Ücretsiz Sesli Chat Mobil

sesli chat mobil 1 Yorum 15 Haziran 2017 326 Görüntüleme

Artık cep telefonlarından ücretsiz sesli chat yapmak mümkün. Teknoloji çağı günümüzde seslichatmobil hizmeti sunan sitemizde dilediğiniz zaman cep telefonunuzdan sesli ve görüntülü sohbet edebilir, ücretsiz üye olarak yine ücretsiz sohbetlerinize devam edebilirsiniz.

 

Sesli Chat Mobil Nedir?

 

Akıllı cihazlardan istediğiniz zaman sohbet odalarına girip sesli ve görüntülü chat yapabilmektir. Her bakımdan güvenli olan sitemizde sesli chat yapabilir, yalnızlığınıza son vererek en kaliteli sohbet ortamlarında bulunabilirsiniz. Hem siz sohbet edin hem de www.seslichatmobil.com linkini sevdiklerinize göndererek onları da davet edin. 4.5G mobil sohbetinin keyfini karşılıklı görüntüleme ile yaşayın. Sevdikleriniz ne kadar uzakta olursa olsun onlarla anlık sesli ve görüntülü chat yaparak hasret giderin.

 

Sesli chat mobil odalarında dilediğiniz kadar kalın

 

Ücretsiz olarak sesli ve görüntülü sohbet edeceğiniz sohbet odalarında kalmak için süre kısıtlaması yoktur. Dilediğiniz kadar sohbet odalarında kalabilir, 0 güvenli mobil pangi odalarında çekinmeden istediğiniz süre boyunca sohbete devam edebilirsiniz. Sesli chat mobil hizmetimizden cep telefonları veya tabletlerden sitemize girerek faydalanabilir, 7/24 canlı ve dolu-dolu bir sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.

Sohbet Odalarında Arkadaşlık Yapmak Doğru Mudur?

sohbet Yorum Yok 15 Haziran 2017 258 Görüntüleme

            Günümüzde insanlar teknolojinin de gelişmesi ile birlikte farklı arayışlar içerisine girmektedirler. Bunun yanında işsizlik ve eğitim gibi faktörler de sohbet sitelerini kullanan kesimin eğitim seviyesini olumsuz yönde etkilemektedir. Büyük bir olasılıkla hali hazırda kapatılmayı bekleyen sohbet siteleri de mevcut.

 

Bundan on sene önce bu tarz sitelerin güvenirliği şimdiye oranla daha belirgindi. İnsanların yaşam tarzlarındaki olumlu ya da olumsuz değişimlerle bu tarz sitelerin arkadaşlık sistemi adı altındaki kötü düşünceleri de gün ışığına çıkmaya başladı. Genellikle asosyal insanların vakit geçirdikleri bu siteler kötü niyetli insanlarında kendilerine mekân buldukları ağlar haline gelmeye başladı.

 

Yapılan araştırmalarda bu ve buna benzer ağları insanların kendilerini yalnız, depresyon ve kötü ruh hallerinde iken kullandıkları tespit edilmiştir. Çeşitli insan tipleri tarafından çok derin anlamlar yüklenen bu siteler genellikle küfür ve şiddet içeriklidir. Günümüzde bu ve buna benzer sohbet sitelerini kullanan kişilerin yaş ortalaması da küçüktür

 

Zamanın değerini iyi bilen insanlar bu tarz ortamlarda bulunmazlar ve çok değerli zamanlarını daha güzel daha yaratıcı ve daha işe yarar işlere vakit ayırarak geçirirler. Tanık olunan birçok gözleme dayanarak içerisinde birçok çocuk tacizi suçlamasından aranan sayısız suçlu barındıran sohbet siteleri de mevcuttur. Ülkemiz de bu tarz sitelerin kapanmalarına sebep olabilecek yanlış davranışlar görüldüğü takdirde gerekli cezai işlem uygulanmalı ya da bu cezai işlemin uygulanması için gerekli işlemlerin devreye konulması gerekmektedir. Kesin çözüm bulunana kadar da bu sitelerin denetim mekanizmalarından geçmeleri gerekmektedir.

 

Sonuç olarak insanlar bazı değişen ruh hallerinde iken daha çok arkadaş ve daha çok sohbet edilecek insan arıyor olabilir. Ancak bunun yeri kesinlikle sohbet siteleri değildir. Hayatınıza renk katacak gerçek insanlarla tanışın. Ve onları hiç bir zaman terk etmeyin. Unutmayın iyilik her zaman kazanır.

Seslisohbet'e Giriş için Tıklayın

Son Yorumlar

Seslisohbet'e Hızlı Giriş

Sitemiz Hakkında

devamı >>