Mobil Sesli Sohbetin Özellikleri Nelerdir?

Mobil Sohbet Yorum Yok 28 Temmuz 2017 91 Görüntüleme

Bir yazarın günlük ve güncel konularla ilgili seçtiği bir olayı kendine özgü düşüncülerini yansıtarak sohbet havasında yazdığı yazılara Sohbet denir. Yazar bu güncel konuları okuyucuyla samimi ve anlaşılır bir dille yazdığı, her türlü özentiden uzak yazılara sohbet denir. Yazar ele aldığı konuyu okuyucuya aktarırken bir şeyi ispatlamak zorunda değildir ve konuyu derinlemesine incelemez. Bu tür yazılar sadece yazarın düşüncülerini okuyucuya samimi bir dille aktarmasının sonucudur. Genellikle gazete ve dergilerde yayınlanır.

 

Sohbetin başlıca özellikleri şunlardır:

 

1-Çoğunlukla günlük konuların işlendiği bu yazılarda konuşmada senli benli bir anlatım yolu seçilir.

2-Sohbet türü yazıları genellikle toplumu ilgilendiren yazılardan seçilir.

3-Yazar konuyu aktarırken deyimlerden, atasözlerinden ve fıkralardan çokça yararlanır.

4-Cümleler konuşma havasında yazılır ve genellikle devriktir.

5-Yazar karşısında biri varmış gibi sorular sorar, cevap verir ve konuşmalarını günlük konuşma dili içtenliğiyle okuyucuya aktarır.

6-Bu tür yazılarda amaç okuyucuyu düşünmeye davet etmektir.

7-Sohbet türü özel bir anlatıma sahiptir.

8-Yazar düşüncelerin doğruluğunda ısrarcı olmaz.

9-Bu tür yazılarda yazarın duygu ve düşünceleri ön plana çıkmaktadır.

 

Sohbet türünün önemli temsilcileri

 

Nurullah Ataç, Refik Halit Karay, Cenap Şehabettin gibi birçok Türk Edebiyatı yazarı sohbet türünde örnek vermiştir. Bu yazarlar verdikleri eserlerinde başarılı olanlardan bir kaçıdır. Sohbet türü geniş konuları ele aldığı için her yazarın yazdığı konu farklıdır. Konuları güncel olaylardan seçtikleri için yazarlar okuyucuya aktarırken okuyucunun istediğini değil de kendi özgünlüğünü ortaya koyar o konu hakkında kendi ne düşünüyorsa onu yansıtır. Yazar konuyu anlatırken birçok anlatım çeşidini kullanır. Bunlardan bazıları şunlardır; öyküleyişi, açıklayıcı ve tartışmacı anlatım şekillerinden yararlanır. Önceleri sadece halk arasında tanınmış kişilere röportaj gibi soru sorup cevap verilen Mobil sohbet yaşam geliştikçe birçok alana yayıldı.

İslami Sohbet Odalarında Neler Var?

sesli chat mobil Yorum Yok 27 Temmuz 2017 74 Görüntüleme

Sosyal ağların hayatımızda geniş bir yer edinmesinin ardından yaşam tarzlarında da ciddi değişiklikler yaşanmıştır. Bu aşamada İslami sohbet için hizmet veren platformların sayısında da ciddi artışlar gözlemlenmiştir. Kullanıcıların merak ettikleri konular hakkında bilgi alma hakkının artmasına yardımcı olan bu hizmet seçeneği geniş bir kesim tarafından son derece faydalı bulunmaktadır.

 

Sosyal Ortamların Öğrenmenin Kalıcılığı Üzerine Etkileri

 

Sosyal platformlar sayesinde insanların boşa zaman geçirmesi engellenirken öğrenme üzerinde de kalıcı bir etki sağlanmıştır. Dini chat yaparak donanım sağlayan gençler bulundukları ortama da daha faydalı bireyler olmaktadır. Özellikle çocuk ve gençlere hizmet eden islami sohbet odalarında neler var? Renkli animasyonlar ve eğlenceli hikayeler eşliğinde gerçekleştirilen sohbetler kullanıcılara İslam dini hakkında merak ettikleri her konuda öğretici bilgiler verir.

 

Bilgi almak konusunda her insanın farklı talepleri olabileceği gibi anlama şekillerinin de farklı olacağı gözlerden kaçırılmamalıdır. Çekingen ve kendini iyi ifade etmekte zorlanan kişiler tarafından daha sıklıkla kullanılan kanallar, sosyalleşmenin en doğru adresidir. Bilinmeyen konuların öğrenilmesi aynı zamanda farklı bakış açılarına sahip olan kişilerin de bir araya girmesine yardımcı olur.

 

Merhamet Duygusunun Gelişmesi

 

İnsanların doğru bilgiler eşliğinde olgunlaşmasını sağlayan İslami sohbet odaları aynı zamanda merhamet duygusunun gelişmesine de katkı verir. İslami videolardan ilahilere, faydalı bilgilerden öğrenilmesi gereken kurallara kadar her türlü içeriğin yer aldığı platformlar aynı zamanda kişilerin kendilerini daha iyi ifade etmesine de zemin hazırlar.

 

Dini konularda sohbet ederek bilmediklerini öğrenmek ve deneyimlerini diğer kişilerle paylaşmak isteyenler için özel hizmetler sunan kanallar, sosyal çevrenin genişlemesine de katkı sağlar. Dini sohbetler dünya üzerinde yer alan Müslüman kesimin tek bir çatı altında toplanması için en doğru adres olarak görülebilir. Farklı engeller nedeniyle bir araya gelemeyen kişiler arasında sıcak bir bağ kuran sohbet odaları özellikle gençler tarafından daha sık kullanılmaktadır.

En Keyifli Sohbetler Sesli Chat Mobilde

sesli chat mobil Yorum Yok 23 Temmuz 2017 92 Görüntüleme

Teknoloji çağı günümüzde artık uzakta olan sevdiklerinizle konuşmak ve görüşmek çok kolay. Üstelik bu görüşmeler mobil ortamında da yapılıyor. Seslichatmobil denilen platforma akıllı cihazlardan yapılan sohbetlerde zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın sohbet etmek mümkün. Sesli chat mobil için chat programını cep telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Genelde internet ortamında yapılan sesli chatler artık cep telefonları aracılığı ile çok daha konforlu ve pratik.

 

Sesli Chat Mobil

Cep telefonlarından veya tabletlerden sohbet sitesine girerek sevdiklerinizle sohbet edebilir, mobil uyumlu sohbet sitelerinde yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Her geçen gün yaygınlaşan sesli sohbet mobil sistemi, her ortamda sohbet imkanı sunan keyifli bir platformdur. Mobil sesli chat ile sadece sohbet etmekle kalmaz müzik dinleyebilir, ya da sevdiklerinize müzik dinletebilirsiniz. Dünyaın her tarafından sesli sohbet mobil paneilne girenlerle her zaman ve her yerde sohbet etmeniz mümkündür. Eskiden olduğu gibi chat yapmak için sürekli yazmaya gerek yok. sesli chat mobil partnerinizi sesini duyarak bire bir sohbet edebileceğiniz keyifli ortamlar sunuyor. Arkadaşlığın, dostluğun, aşkın ve sevginin aynı çatı altında toplandığı mobil sesli chat teknolojinin sunduğu en güzel hizmetlerdendir.

 

Chat Yapmak Artık Daha Kolay!

Chat yapmak hele ki sesli chat yapmak için illa bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Üstelik sesli chat yapabileceğiniz hem de istediğiniz zaman ve yerde sohbet edebileceğiniz sesli chat mobil hizmeti ile 7/24 bilgisayar aramaksızın sohbet edebilirsiniz.

Canlı Sohbet Nasıl Yapılır?

Canlı Sohbet Yorum Yok 22 Temmuz 2017 111 Görüntüleme

Merhaba Degerli Seslichatmobil.com Okurlarımız;

Özellikle şunu bilmeliyiz ki, teknoloji her geçen gün daha da gelişiyor. Bundan 10 yıl önce böyle şeylerin olmayacağını ve saçmalık olduğunu söylerdik. Canlı sohbet programları da teknolojinin en yararlı işlerinden biridir. Canlı sohbetlerle Dünya’nın öbür ucundaki kişilerle bile sohbet edebiliyoruz. Birçok programda bu teknolojiyi kullanarak insanların arkadaş olmasını sağlıyor. Canlı sohbetler kişiyle yan yanaymış gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Zaten canlı sohbetin en güzel özelliği de sevdiklerimizi görebilmemiz olsa gerek.

 

Canlı Sohbet ile Uzay’dan Bağlanıyorlar!

 

Amerika’nın Uzay Bilimi NASA canlı bağlantılar ile anlık görüntüleri insanlarla paylaşabiliyorlar. Bu da canlı sohbetin biz insanlara getirdiği en büyük özelliklerden birisidir.

 

Canlı Sohbet İçin Ne Gerekli?

 

Canlı sohbet için birçok uygulama mevcut. Dünya’nın önde gelen sitelerinde bile en çok önem verilen nokta olan canlı sohbet hayatımıza girmiş durumda. İnsanlar canlı sohbet yaparak muhabbet edip, yeni arkadaşlıklar kurup kitlemizi ve arkadaş çevremizi arttırabiliriz.

 

Canlı Sohbet Ne İçin Kullanılır?

 

Canlı sohbet üniversitelerde eğitim görmek için, yeni diller öğrenmek için, arkadaş ortamı oluşturmak için, sevdiklerimizden ve akrabalarımızdan ayrı kalmamak için kullanılır. Ayrıca canlı sohbeti işe dönüştürenleri de görmek mümkün. Canlı sohbetlerde oyun oynayarak ve sohbet ederek geçimini sağlayan yüzlerce kişi var. Belki de canlı sohbet sizler için de bir para kapısı olabilir. Hem eğlenir hem paranızı kazanabilirsiniz. Hayran kitlenizin de olmasını istemez misin? İşte canlı sohbet bizler için bir nimet olarak sayılabilir.

Canlı sohbetleri iyi ve güzel yönde kullananlar dışında kötüye kullananlar da var elbette. Ama bu insanların canlı sohbet yapması için bir engel değil. Eğer sizler de birçok kişi gibi canlı sohbeti paraya dönüştürmek istiyorsanız biraz araştırma yapmanız sizin için yeterli olacaktır. Umarım bu teknoloji ürününden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Canlı sohbet sizin için de neden bir para kapısı olmasın?

Sesli Sohbet Ne Demektir?

sesli sohbet Yorum Yok 18 Temmuz 2017 126 Görüntüleme

Karşılıklı yapılan yani konuşarak yapılan bir sohbet türüdür. Günümüzde oldukça yaygındır. Günümüzde telefon ya da internet aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak telefon ile yapılan sesli sohbet biraz pahalıya mâl olabiliyor dolayısıyla daha uzun sesli sohbet edilmekte tercih edilen internet aracılığıyla olan tercih ediliyor.

 

Sohbet maliyeti

 

Bu dönemde oldukça yaygın olan ve her yerde her şartta ulaşılabilecek ve daha kolay aynı zamanda da normal telefon ile yapılan daha ucuza mâl olan sohbet türü internet aracılığıyla telefonlara indirilerek kullanılan chat programları oluyor.

 

Sosyal medya kullanımı ve programlar

 

Büyük ölçüde herkes sosyal medya kullanmaktadır. Yedisinden yetmişine oldukça yaygındır. WhatsApp, Messenger, Instagram gibi sosyal ağlarda zaten gerçekleşmektedir.

Bunların haricinde yine bir o kadarda programlar gelişmiştir ki insanlar arasında oldukça büyüyerek çığ açmıştır. İnsanlar bir birinden ne kadar uzakta olsalar da artık bir tuş kadar yakın iletişim kurabiliyorlar.

 

İnsanların bir birine olan uzaklık mesafesi özlemlerini giderecek bile bu internet aracılığıyla oldu. Yaşam şartları insanoğlunu geliştirmektedir.

İster sesli ister ses ile birlikte görüntülü sohbet olsun hepsi bu gün mevcut ve her kesimin kullanabileceği şekilde internetin olduğu her yerde mümkün olabiliyor.

 

Teknolojinin gelişmesi bu şekilde oldukça yararlılık sağladı insanlara iş hayatını bile artık bu daha kolay ve hızlı bir şekilde ilerletmeye devam ediliyor.O kadar ki zamanenin mesafelerini kısalttı, işleri kolaylaştırdı hatta işte çalışmayı bile kolay kıldı. Bugün görüyorsunuz ki iş hayatında insanlar çok uzaklardan işlerini kontrol etmeye başladı.

Peki, bundan sonra ne olacak

 

Geçmişten günümüze her geçen süre içinde görüyoruz ki teknolojinin gelişimi üst seviyede dolayısıyla bundan sonra da gelişerek büyüyen bu sistem gelecek günlerde daha farklı sahnelere, görüntülere yerini bırakacağı bellidir.

Sesli Chat Kameralı Sohbet Nasıl Yapılır?

Kameralı Sohbet Yorum Yok 11 Temmuz 2017 166 Görüntüleme

İnternet’in ortaya çıktığı ilk zamanlardan günümüze kadar gelişim göstermesiyle birlikte birçok yenilikte bu Gelişimlerle ortaya çıkmıştır. İlk başlarda sadece mesleki amaçlar için kullanılan internet günümüzde gerek sosyal gerek kültürel gerek ise özel İhtiyaçlar için kullanılabilmektedir. Bu gelişimler ile birlikte uzakta bulunan insanlarla iletişim kurmak yeni insanlarla tanışmakta Mümkün hale gelmiştir. İnternet’te sohbet bu İletişimin en çok Bilinen yöntemlerinin başında gelir. Bu yöntem sesli, görüntülü hem sesli hem görüntülü olarak birçok şekilde kullanılabilir.

 

Kameralı Sohbet Nasıl Yapılır?

 

İnternette yazışma ve sesli sohbet haricinde artık insanlarla görüntülü konuşmakta günümüzde mümkün hale gelmiştir. Bununla birlikte iletişim cihazınız için gerekli bazı ekipmanlar olacaktır. Bir bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayarınıza bağlanabilen kablolu veya kablosuz bir kamera bulunmalıdır. Bu kameralar genel olarak tak çalıştır özelliği olduğundan kurulum gerektirmemektedir.

Bir kameraya sahip iseniz sıradaki adım size bu sohbet imkanını sağlayacak olan yazılım veya sosyal Ağ hizmetini seçmelisiniz. Günümüzde sosyal medya ile birlikte pek çok alan artık görüntülü sohbet imkânı sunmaktadır.

 

Bilgisayar olmadan Görüntülü Sohbet?

 

Görüntülü sohbet imkânı sadece bilgisayar ile sınırlı değildir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonları tablet bilgisayarlar da kameralı Sohbete imkân sağlamaktadır. Örneğin: ön kamerası bulunan bir cep telefonuna sahip iseniz normal bir şekilde arama yapar gibi Kameralı sohbet başlatabilirsiniz. Bunun için kişi listenizde arama yapmak istediğiniz kişinin üzerinde bulunan kamera işaretine tıklamanız kameralı sohbet başlatmanız için yeterli olacaktır. Aynı sistem tablet bilgisayarlar İçinde geçerli olmaktadır. Tablet bilgisayarlar için de bir servis saylayıcıdan almış olduğunuz telefon sim kartını tabletinize takarak Aynı imkânı kullanabilirsiniz. Bu imkânı kullanmak için gerekli olan telefon ve tabletinizde ön kamera olmasıdır. Bu imkânı kullanmak için internet bağlantınızın olması gerekli değildir.

Seviyeli Sohbet Nasıl Yapılır?

sesli chat mobil Yorum Yok 7 Temmuz 2017 217 Görüntüleme

Merhaba degerli sesli chat mobil  okurlarımız ve kullanıcılarımız;

Seviyeli Sohbet Nasıl Yapılır?

Bu konu için olgun bireylerin bir araya gelmesi yeterli olacaktır. Güzel bir sohbetin yapılması için en önemli ve olması gereken unsur kişilerin birbirlerine duydukları saygının yoğun olması gerekmektedir. Bu saygıyı birbirlerine vermeyen insanların sohbetleri elbette ki güzel ve ilgi çekici olmayacaktır. Birbirine saygı duymayan bireylerin güzel sohbet yapmak istemeleri ve çabaları ne kadar iyi olursa olsun hüsranla sonuçlanacaktır. Güzel sohbet yapmak için öncelikle karşınızdaki kişiye saygı duymak ve onun saygısını kazanmanız gerekmektedir eğer bunu başarabilirseniz sohbetleriniz çok keyifli ve seviyeli bir düzeyde olacağından şüphem yoktur.

 

Güzel sohbet yapmak isteyen bireyler karşısındaki kişilerin veya kişinin neleri sevdiğini nelerden hoşlandığını öğrenmeye gayret göstermesi ve öğrenmesi de gerekmektedir. Neden diye soracak olursanız karşınızdaki kişinin hoşlanmayacağı bir konudan sohbet açmanız o kişinin sizden soğuması sizden uzaklaşmasına sebep olacaktır bu nedenle sizde ondan soğuyup sizde ondan uzaklaşacaksınız güzel sohbet için karşınızdaki kişinin de hoşlanacağı bir konu seçmenizde tamamen sizin yararınıza olacaktır.

 

Zaten sohbet başladığında karşınızdaki kişiyi hafif tartarak nelerden hoşlandığını anlayabilirsiniz ve hoşlandığı konunun üzerine giderek bir konudan başka bir konuya çok rahatlıkla geçebilirsiniz. Bu da sizi doymak bilmez bir sohbete sürükleyecektir. Tabii ki bu işin bir de bambaşka olan cinsellik boyutları da vardır.

 

Bu tarz konularda açılacağınız insanları da çok dikkatle seçmeniz gerekmektedir. Bu nedenle dikkat edilmeyen konular o insanı sizden uzaklaşmasına yol açabilir. Çok hızlı gitmeden kelimelerinizi de düzgün seçerek bu konu üzerinden rahatlıkla ilerleye bilir siniz. Tabii ki bu konu karşınızdaki kişinin cinsiyetine göre değişiklik gösteren bir konudur.

 

Özellikle bir erkeğin karşısındaki bir kadınla yapacağı sohbette konularını çok dikkatli ve özenle seçmesi gerekmektedir. Erkeklerin kadınları etkilemek için açacağı bu konularda samimi bir o kadarda değerli olması oldukça önemli bir konudur. Güzel sohbetin temeli saygı ve seviye olduğu için bireylerin bu konuda seçici olmaları gerekmektedir.

Sesli Chat Mobil Anlamı Nedir?

sesli chat mobil Yorum Yok 5 Temmuz 2017 293 Görüntüleme

İnternet ve sosyal medya kullanıcıları arttıkça, günlük yaşamda karşılık bulduğumuz durumlar, internet alanında da artık karşımıza çıkabiliyor. Bunun en büyük örneği ise sohbet siteleri. Gerek ülkemizde gerekse yurt dışında oldukça gelişen sohbet siteleri, farklı hizmetleriyle kullanıcıları kendi mecralarına çekmeye çalışıyor. Sohbet sitelerin son yıllardaki önemli hizmetlerinden biri de sesli sohbet olarak dikkat çekiyor.

 

Sesli sohbetin anlamı nedir?

 

Sesli sohbet, kullanıcıların internet ortamında bilgisayarlarına bağladıkları kulaklık ve mikrofon yoluyla ya da bazı kurumların verdiği telefon numaralarını arayarak karşısındaki en az 1 kişiyle gerçekleştirdiği sohbete denir.

 

Sohbet sitelerine üye olan kullanıcılar, sesli sohbet sistemini de kullanma imkanına sahip. Bazı sitelerin verdiği hizmetlere göre; karşılıklı kullanıcıların kabul etmesi halinde, bilgisayar mikrofonu aracılığıyla sesli sohbet yapabiliyor.

 

Telefon sohbetleri de mevcut

 

Sesli sohbet sektörü yalnızca internet ortamında hizmet vermiyor. Bazı kurumlar, verdikleri telefon numaraları ile kişilere sohbet hizmeti sağlıyor. İlgili numaraları tuşlayan kullanıcılar, kurum tarafından görevlendirilmiş kişilerle sohbet etme imkanına sahip oluyor.

 

Sosyal medya uygulamaları da mevcut

 

Sesli sohbet yalnızca web sitelerin verdiği hizmetlerle ya da telefon aracılığıyla değil sosyal medya uygulamaları aracılığıyla da gerçekleştirilebiliyor. Messenger, Skype gibi uygulamalar aracılığıyla kişiler daha önce arkadaş listesine eklediği kullanıcılarla doğrudan bağlantı kurarak sohbet gerçekleştirebiliyor. Ekstra bir ücret ödenmeyen sesli sohbet, günümüzde akıllı telefonların neredeyse tamamında yer alan Whatsapp uygulamasında da bulunuyor.

 

Kullanıcılar böylece, arama yapacakları kişiyi Whatsapp ya da Messenger üzerinden arayarak telefon hatlarında yer alan bakiyelerinden harcamadan sesli sohbet gerçekleştirebiliyor. Ancak burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken nokta, sesli aramalarda gerek mobilde gerekse bilgisayar üzerinden internet kotasının daha hızlı tüketilmesi. Kullanıcılar internet kotalarına dikkat etmeden sesli aramalar gerçekleştirmesi durumunda, internet kotalarını tüketebilir.

Seslisohbet'e Giriş için Tıklayın

Son Yorumlar

Seslisohbet'e Hızlı Giriş

Sitemiz Hakkında

devamı >>